Violin with a difference

Od pewnego czasu marzyłam o ukazaniu ukrytego piękna mojego ukochanego instrumentu. Tak zrodził się pomysł na nagranie płyty, w której skrzypce wiodą prym w towarzystwie różnorodnych instrumentów. Wspomniane piękno uwydatniają wybrane przeze mnie kompozycje, które – mam nadzieję – poruszą serca wszystkich słuchaczy – niezależnie od stopnia wtajemniczenia w świat muzyki skrzypcowej.

Nagranie zrealizowano w 2017 r. w Warszawie, w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Kup płytę

Jednocześnie zabieram swoich odbiorców w ciekawą podróż po Europie, z zachodu na wschód, z gorącego południa po chłód krain północnych. Wybrane utwory w większości nie należą do dzieł repertuaru kanonicznego, a zdają się w swojej przystępności aspirować do kompozycji popularnych. Brzmienie skrzypiec w tej niespełna godzinnej podróży zmienia się wielokrotnie, ukazując różnorodne emocje i cały wachlarz barw. Harfa, gitara, akordeon, organy i altówka nadają świeżości tak popularnemu instrumentowi, jakim są skrzypce, a zamykające płytę trio na dwoje skrzypiec i fortepian również jest połączeniem nieoczywistym. By tego typu marzenia realizować, potrzebni są wybitni partnerzy, którzy byli dla mnie inspiracją do odkrywania i kreowania nowych jakości brzmienia skrzypiec, które wciąż poznaję… i przeczuwam, że ten instrument kryje przede mną jeszcze wiele tajemnic.

Chciałabym zadedykować tę płytę Profesorowi Romanowi Lasockiemu, Profesor Kai Danczowskiej, mojej ukochanej rodzinie i przyjaciołom.

Pobierz booklet